Ar mato paieškos sistemos JS sugeneruotą HTML'ą?

Atsitiko taip, kad vieną dieną pasikviečia mane vienos įmonės direktorius ir sako: <pypt> gaminu vos ne visą tokio tipo produkciją Lietuvoje, o googlinant apie tą produkciją, mane <pypt> nukiša į kažinkeliasdešimtą poziciją! Daryk ką nors! (citata iš atminties). Taigi, teko užsiimti SEO.

Viso plano neskelbsiu (daina ne apie tai). Tačiau nagrinėjant svetainę už akies užkliuvo tai, jog antrinis meniu yra nupaišomas maždaug tokiu kodu:

</body>
<SCRIPT LANGUAGE="JavaScript"> showmenu(8); </SCRIPT>
</html>

O showmenu funkcija jau į reikiamą vietą įkiša gabalą html'o. Kadangi ten yra linkai į svarbiausią turinį, kilo klausimas, ar mato, ir, svarbiausia, ar įvertina šiuos linkus paieškos sistemos.

Greg Bulmash mano, kad nemato (ačiū wajkas už nuorodą). Tos firmos svetainės autorius, mano, kad tai tik subjektyvi nuomonė. Taigi, laikas eksperimentui.

Šįryt sugalvojau du žodžius — Paprastundijus ir labai panašų, kurį matote antroje antraštėje (jei neišjungėte javascript'o ;-). Patikrinau, googlas apie tokius nežino. Pirmasis žodis šiame puslapyje įrašytas paprastai. Antroji antraštė pridedama tokiu pat būdų, kaip tos firmos svetainėje pridedamas meniu. Taigi, dedu linką į šį dokumentą į savo svetainės pagrindinį puslapį ir… bitutės voriukai, kurgi jūs?!

O tuo tarpu belieka laukti, kol paieškos sistemose atsiras pirmasis žodis ir tikrinti, ar jos randa ir antrąjį. Va tada ir bus matyti, mato, ar nemato paieškos sistemos taip įterptą HTML kodą.

Labai prašau visų negadinti eksperimento ir nuorodose į šį puslapį nenaudoti žodžio iš antrosios antraštės. Apie rezultatus pranešiu arba papildydamas šį puslapį, arba, jei duos peno platesniems apmąstymams, šiame puslapyje bent jau įdėsiu nuorodą į juos.

Rezultatai

Taigi, rezultatų neteko ilgai laukti:

Ar paieškos sistemos jau randa raktinius žodžius kasdien nebuvo tikrinama.
Paieškos sistema Dokumento pasiėmimo laikas Paprastundijus iš JS antraštės
Google 2007-05-30 randa (2007-06-06) neranda
Windows Live/ MSN 2007-06-01 randa (2007-07-10) neranda
ilial 2007-06-06 Nėra kur pažiūrėti
picsearch.com 2007-06-02 Pavadinimai ne piešinukai
Yahoo! 2007-06-08 randa (2007-07-10) neranda

Eksperimentas prasidėjo 2007-05-29. Pagaliau dideji monstrai „suvirškino“ šį puslapį ir galima kalbėti apie išvadas. Jos akivaizdžios — JS sugeneruotas turinys nerandamas.

© 2007, Aidas Kasparas